Z piekła do nieba!

Comeback is real! Znowu to zrobili! Notecianka kolejny raz odmienia losy spotkania! Emocje po sobotnim spotkaniu z Unią Gniewkowo jeszcze nie opadły. Tak jak zapowiadaliśmy tak było. Wyrównany mecz i walka do samego końca!

Mecz prowadzony był głownie w środkowych strefach boiska. Obu zespołom nie pomagało boisko ani silny wiatr. W pierwszej połowie to drużyna Notecianki wypracowała sobie więcej podbramkowych sytuacji. Dogodne okazje do strzelenia bramki mieli Kacper Mozgawa, Przemek Swojnóg oraz Mateusz Gryglewicz ale nie potrafili ich zamienić na bramki. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 0:0. Jeszcze przed przerwą z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Łukasz Gryglewicz. Po przerwie Unia i Notecianka wyszły w pełni skoncentrowane. Coraz śmielej atakowali gospodarze ale wynik pozostał bez zmian. W 73' za celowe zagranie ręką drugą żółtą kartką ukarany został zawodnik gospodarzy. Biało-niebiescy grając w przewadze, starali się zdobyć zwycięską bramkę, ale bez skutku. W 89' na za faul w polu karnym, sędzia odgwizdał rzut karny dla Unii Gniewkowo. Oskar Kryszak pewnie wykonał 11 i to gospodarze na ten moment zgarniają 3 punkty. Sędzia tego spotkania doliczył do regulaminowego czasu gry aż 9 minut. Było to spowodowane kontuzją bramkarza i zmianami w trakcie meczu. Podrażnieni piłkarze Notecianki w 97' po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym zdołali zdobyć bramkę dającą remis. Piłkę wpakował do siatki Przemysław Strzesak. Po wznowieniu gry i szybkim przejęciu piłki nasza drużyna wywalczyła rzut rożny. Po dośrodkowaniu Mozgawy i klasycznej "mijance" piłkę w siatce umieścił napastnik Unii- Kamil Fajkowski! Wynik spotkania to 1:2 dla Notecianki. Kolejny raz to zrobili. Z piekła do nieba.

Dziękujemy wszystkim kibicom Notecianki, którzy przyjechali i wspierali naszą drużynę. DZIĘKUJEMY! Po tym spotkaniu Notecianka odnosi drugie z rzędu zwycięstwo i zmniejsza stratę do Startu Pruszcz i Sportisu Łochowo! Kolejne spotkanie 9 kwietnia w Pakości z Wdą Świecie.

Zespołowi Unii Gniewkowo dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w lidze!