Unia Gniewkowo - Notecianka Pakość - Zapowiedź

W XXI kolejce IV ligi kujawsko- pomorskiej piłkarze Notecianki wybiorą się na niedaleki wyjazd do Gniewkowa, gdzie zmierzą się z miejscową Unią. Początek spotkania o godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Gniewkowie.

W rundzie jesiennej spotkanie w Pakości zakończyło się zwycięstwem gości 2:3. Do przerwy Unia wygrywała 0:2, po przerwie Notecianka przebudziła się i zdobyła bramkę kontaktową(Rościszewski), do 77' przeważała ale nie potrafiła tego udokumentować i po kontrataku to goście zdobyli bramkę na 1:3. Do końca spotkania to Notecianka była w natarciu czego efektem był gol samobójczy w doliczonym czasie gry i wynik 2:3.

Obecnie zespół Unii Gniewkowo plasuje się na 14 miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 18pkt (6-0-14). W ostatnim meczu ulegli liderowi rozgrywek Unii Solec Kujawski aż 7:0. Odmienne nastroje panują w obozie Notecianki. Biało-niebiescy do tego spotkania przystępują z pozycji 10 - 27pkt (8-3-9). Po ostatnim ważnym zwycięstwie nad Chełminianką Chełmno 1:0 (Szot) to piłkarze z Pakości podchodzą do tego spotkania w lepszych nastrojach. To Notecianka jest na fali wznoszącej, a Unia Gniewkowo zalicza serię 6 porażek z rzędu. Obie drużyny dobrze mówiąc nie darzą siebie sympatią, dlatego mecz ten będzie bardzo emocjonujący i wyrównany.

Trener Kamil Kala w tym meczu będzie mógł skorzystać z zawodników powracających po przymusowych pauzach za kartki : Dawid Szefler oraz Mateusz Gryglewicz. Nie zagrają na pewno : Dominik Smaruj ( pauzuje za kartki) oraz Borys Skowroński (kontuzja).