Trener Kamil Kala podsumowuje sezon 2021/22!

Trener Kamil Kala w kilku słowach podsumowuje sezon 2021/22:

Sezon 21/22 zdecydowanie zaliczamy do udanych. Za nami 34 kolejki w których nie tylko pokazaliśmy charakter, ale przede wszystkim umiejętności i rozwój całego zespołu.

Pierwsza runda była dla nas zdecydowanie cięższa, przeplatana była dobrymi spotkaniami z bardzo słabymi, a nawet blamażami (mecz z Unią Solec, Wdą Świecie, Włocławią Włocławek).
Zespół był świadomy i przygotowany, że przyjdą porażki i pozytywna reakcja po nich była kluczem. 23 oczka w rundzie jesiennej  były dobrym wynikiem.

Runda Wiosenna pokazała, że zespół jest bardziej dojrzały i zaliczył progres. Założenia taktyczne i model gry był lepiej przyswajany. Zagraliśmy w 3 różnych systemach i dla większości nie stanowiło to problemu.
W każdym meczu byliśmy w grze o punkty (wyjątek Unia Solec), detale zdecydowały, że nie udało się ich czasem zdobyć, 25 oczek - wynik bardzo dobry

Po wywalczonym awansie było wiele znaków zapytania odnośnie naszego potencjału i rywalizacji na IV ligowych boiskach.
Dzisiaj jesteśmy spokojniejsi, zespół chce pracować i się rozwijać się, a doświadczenie z zakończonego właśnie sezonu da profity i będziemy jeszcze mocniejsi.

Cały sezon pokazał nam nad czym trzeba najmocniej pracować. Gra w defensywie całego zespołu
jest do poprawy, reakcje, fazy przejściowe. Nad tym musimy najmocniej popracować w nadchodzącym okresie przygotowawczym.

W Każdym sezonie są kluczowe momenty, u nas również takie były:
- powrót naszego kapitana Fabiana Sudoła po ciężkiej kontuzji (zerwanie ACL) dało ogromny bodziec dla teamu.
"Fabio" to pakoszczak i kapitan z krwi i kości, brakowało go na jesień, cieszę się ,że jest z nami.
- dołączenie w zimowym okienku transferowym Dawida Szeflera, poprawiła jakość całego zespołu.
"Szef" nie potrzebował aklimatyzacji, z marszu stał się zawodnikiem na którego mogliśmy liczyć w każdym spotkaniu.

Dziękuje całej drużynie za sezon 2021/2022, dziękuje asystentom Patrykowi i Pawłowi, dziękuje kierownikowi Łukaszowi, dziękuje Zarządowi i sponsorom, że sprostali naszym wymaganiom, dziękuje kibicom za wsparcie, bo to dla nich właśnie gramy! Widzimy się w sezonie 2022/2023!!!

Szczegółowy plan przygotowań, ruchy kadrowe będziemy podawać w najbliższym czasie.