Pucharowa środa w Barcinie!

Notecianka rozpoczyna zmagania w Okręgowym Pucharze Polski. W II rundzie przeciwnikiem będzie Dąb Barcin. W 1 rundzie zespół z Barcina pokonał Noteć II Gębice 0:1. Początek spotkania w środę o godzinie 17:30 na stadionie miejskim w Barcinie. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

W poprzednim sezonie zespół z Barcina uplasował się na przedostatnim 13 miejscu w tabeli A klasy gr. II z dorobkiem 23pkt (7-2-17). W obecnym sezonie po 3 kolejkach zajmuje 12 miejsce w tabeli z 3 pkt. na koncie (1-0-2). Notecianka po 4 kolejkach IV ligi zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 1 zdobytym punktem (0-1-3).

Ostatni raz z drużyna Dębu Barcin spotkaliśmy się w sezonie 2020/21 na poziomie V ligi. Spotkanie w Barcinie zakończyło się wynikiem 0:4. Strzelali: Kala, Mozgawa, Ł.Gryglewicz oraz M.Gryglewicz. Mecz w Pakości również wygrali zawodnicy Notecianki 4:2. W tym meczu do bramki trafiali: Szot, Mozgawa, Kala, Rościszewski. Tym spotkaniem Notecianka przypieczętowała spadek Dębu do niższej klasy rozgrywkowej, a jak wszyscy pamiętają Notecianka powróciła do IV ligi.    Jako ciekawostkę podajemy, że w sezonie 2020/21 zawodnikami Dębu byli: Bartłomiej Dreżewski, Borys Skowroński oraz Leszek Wisz, którzy obecnie znajdują się w kadrze Notecianki!

Warto przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno mecze pomiędzy Notecianką a Dębem miały miano derbów regionu. Wielokrotnie spotykaliśmy się w ligowych potyczkach na poziomie V i IV ligi. Jeszcze nie tak dawno, bo w 2009 roku mogliśmy oglądać takie obrazki na stadionie!!

Mecz Notecianka Pakość - Dąb Barcin w sezonie 2008/09 (1:0)

Spotkanie pucharowe z pewnością nie będzie tak emocjonujące jak 13 lat temu, ale i tak zapraszamy wszystkich na to derbowe spotkanie!!!