Przyszła pora na Chełminiankę!

W VIII kolejce IV ligi Notecianka zmierzy się z Chełminianką Chełmno. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Pakości. Serdecznie zapraszamy!

Chełminianka w poprzednim sezonie zajęła 14 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 34pkt (9-7-18) bilans 50:82. W bezpośrednich meczach pomiędzy zespołami dwukrotnie lepsza była Notecianka. Na stadionie w Chełmnie dopiero w doliczonym czasie gry bramkę na wagę 3 pkt zdobył Radosław Wójcik, a spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1. W meczu rozegranym w Pakości również padł wynik 1:0. Strzelcem bramki w 82' spotkania był Michał Szot.

W obecnym sezonie drużyna z Chełmna plasuje się na 9 miejscu w tabeli. Do tej pory na swoim koncie zgromadzili 10 pkt (3-1-3). Spotkania zakończone zwycięstwem: 5:1 vs Lider, 5:6 vs Sportis, 1:0 vs Serock, porażki 7:1 vs Tłuchovia, 5:0 vs Pogoń, 6:1 vs Włocławia oraz remis 1:1 z Chemikiem.

Notecianka po VII kolejkach nadal jest w strefie spadkowej i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Po ostatniej porażce z Pogonią Mogilno 5:2 ( Kala, Rościszewski) biało - niebiescy mają na swoim koncie tylko 4 pkt ( 2:2 ze Spartą Brodnica oraz zwycięstwo 4:3 z Liderem).

Obecnie w kadrze Chełminianki występuje Mateusz Choromański, który reprezentował barwy Notecianki w sezonie 2019/20 oraz w rundzie wiosennej w sezonie 2020/21.

W meczu z Chełminianką Chełmno na pewno nie zagra Dominik Smaruj (sprawy osobiste), a wątpliwy jest także występ Fabiana Sudoła (leczenie kontuzji)

Notecianka po 3 punkty!!!!