Derby z Pogonią w Gębicach!

W VII kolejce IV ligi Notecianka Pakość zmierzy się w derbowym spotkaniu z Pogonią Mogilno. Początek spotkania na stadionie miejskim w Gębicach o godzinie 16:00. Zapraszamy na to derbowe spotkanie wszystkich kibiców!

Pogoń Mogilno w poprzednim sezonie zajęła 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 55pkt (16-7-11) bilans 75:53. W bezpośrednich meczach pomiędzy zespołami w Pakości padł bezbramkowy remis, a w meczu w Mogilnie lepsi okazali się rywale 3:1 (Rościszewski), chociaż w tym spotkaniu Notecianka od 30 minuty grała w osłabieniu to i tak mogła wywieźć z Mogilna punkty.

W obecnych rozgrywkach Pogoń Mogilno plasuje się na 12 miejscu w tabeli. Do tej pory na swoim koncie zgromadzili 7 pkt (2-1-3). Wygrali z Liderem 1:2 i 5:0 z Chełminianką Chełmno oraz zremisowali z Pomorzaninem Serock. W meczach z Włocławią Włocławek, Sportisem Łochowo i Chemikiem Bydgoszcz odnieśli porażkę. Notecianka natomiast po zwycięstwie z Liderem Włocławek 4:3( Rościszewski x2, Mozgawa, D.Swojnóg) nie jest już na ostatnim miejscu w tabeli. Do tej pory Notecianka zgromadziła 4 punkty i pnie się w górę tabeli.

Obecnie w kadrze Pogoni Mogilno znajdują się wychowankowie oraz byli zawodnicy Notecianki. Od sezonu 2020/21 zawodnikiem Pogoni jest wieloletni kapitan Notecianki Bartłomiej Delekta, w tym sezonie do kadry dołączyli wychowankowie: Mateusz Rościszewski (wypożyczony z Pogoni Szczecin), Igor Sobieralski (wypożyczony z Zawiszy Bydgoszcz). Adam Kozłowski i Marcin Kaliski występowali w zespołach młodzieżowych Notecianki.

W meczu z Pogonią Mogilno na pewno nie zagra Fabian Sudoł (kontuzja) oraz Dominik Smaruj (sprawy osobiste). Do meczowej 18-stki powraca Łukasz Gryglewicz.

PO 3 PUNKTY!!!