Ostatni wyjazd w tym roku!

Notecianka udaje się na wyjazdowe spotkanie w ramach zaległego spotkania z XIV kolejki IV ligi. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Lech Rypin. Początek spotkania o godzinie 12:30 na stadionie miejskim w Rypinie.

W poprzednim sezonie Lech zakończył zmagania na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 41 pkt (12-5-17) bilans 71:68. W bezpośrednich spotkaniach obie drużyny zwyciężyły na własnym stadionie. W meczu w Pakości kibice ujrzeli prawdziwy thriller. Do 87' w Pakości 1:3 prowadził Lech, ale przegrał 4:3! Do bramki trafiali: Przemysław Strzesak, Radosław Wójcik, Przemysław Swojnóg oraz Kacper Mozgawa. W meczu w Rypinie do przerwy widniał wynik 1:1. Bramkę doa Notecianki zdobył Przemysław Swojnóg. Po przerwie na prowadzenie wyszedł Lech po bramkach w 54' i 70'. Dodatkowo w 58' po szybkich dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić Radosław Wójcik. Notecianka nie poddawała się i po bramkach braci Gryglewicz w 76' oraz 81' doprowadziła do remisu i wywiozła z ciężkiego terenu cenny punkt. Nic bardziej mylnego, po miesiącu od rozegrania meczu wydział gier i ewidencji dopatrzył się zbyt wielu zmian w ekipie Notecianki i przyznał walkowera na korzyść Lecha Rypin!

W obecnym sezonie Lech Rypin po XVI rozegranych kolejkach plasuje się na 14 miejscu w tabeli z dorobkiem 17 pkt. (5-2-9) bilans 22:28. W poprzednim spotkaniu Lech przegrał na własnym stadionie z Pomorzaninem Toruń 1:2.

Gorzej być już nie może w ekipie Notecianki. Po 16 rozegranych meczach biało-niebiescy są czerwoną latarnią ligi. Do tej pory na swoim koncie zgromadzili tylko 5 pkt (1-2-13) bilans 20:51. W poprzedniej kolejce Notecianka uległa w derbach Cuiavii Inowrocław 1:4. Honorową bramkę zdobył Łukasz Gryglewicz.

W Rypinie na pewno nie zagrają:  Radosław Wójcik (sprawy osobiste), Leszek Wisz (sprawy osobiste), Bartosz Dreżewski (sprawy osobiste), Łukasz Gryglewicz (sprawy osobiste), Mateusz Kowalski (kontuzja) oraz Borys Skowroński (kontuzja). Do meczowej kadry powraca za to Przemysław Strzesak!