Derby z Cuiavią!!!

W XVII kolejce IV ligi Notecianka w derbach powiatu zmierzy się z Cuiavią Inowrocław. Początek spotkania o godzinie 11:00 na stadionie miejskim w Pakości. Serdecznie zapraszamy!!!

W poprzednim sezonie Cuiavia zakończyła zmagania na 13 miejscu w tabeli z dorobkiem 34 pkt. (8-10-16) bilans: 44:64. W bezpośrednich spotkaniach Cuiavia zdołała wywalczyć tylko 1 punkt w starciach z Notecianką. W Pakości padł wynik 4:2, bramki dla biało-niebieskich zdobywali: Borys Skowroński, Kamil Kala, Norbert Rościszewski oraz Przemysław Swojnóg, dla Cuiavii: Kozłowski oraz Wyrkowski. W rundzie wiosennej na stadionie w Inowrocławiu padł remis 2:2. Do bramki Cuiavii dwukrotnie trafiał Kacper Mozgawa. Warto dodać, że bramkę na 0:2 Notecianka strzeliła grając w osłabieniu po czerwonej kartce dla Radosława Wójcika. W 66' do własnej bramki trafił Dreżewski a w ostatnich minutach czasu gry do remisu po rzucie karnym doprowadził Deresiewicz. Tamto spotkanie Notecianka kończyła w 9. Drugą żółtą kartką ukarany został Marcin Walczak.

W obecnym sezonie Cuiavia po XVI rozegranych kolejkach plasuje się na 4 miejscu w tabeli z dorobkiem 30 pkt. (9-3-4) bilans: 30:16. W poprzedniej kolejce Cuiavia dość nieoczekiwanie przegrała na własnym stadionie z Pomorzaninem Serock 0:2. Była to czwarta porażka biało-zielonych w lidze, wcześniej przegrali tylko 0:1 z Chemikiem Bydgoszcz, 5:0 z Kujawianką Izbica Kujawska oraz 3:0 z Pogonią Mogilno.

Końca kryzysu nadal nie widać w ekipie Notecianki. Po XV rozegranych kolejkach biało-niebiescy zamykają ligową tabelę z dorobkiem 5 pkt. (1-2-12) bilans: 19:47. W poprzedniej kolejce piłkarze Notecianki przegrali na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska 4:2. Po pierwszej połowie wynik do przerwy to 1:1. Do bramki rywali już w 3' trafił Norbert Rościszewski (10 bramka w lidze), gospodarze odpowiedzieli w 15'. Po zmianie stron w 69' Kujawianka objęła prowadzenie po strzale głową. W 73' wyrównał Kamil Kala. Marcin Walczak w 75' obronił rzut karny, ale to i tak nic nie dało. W 81' i 83' Kujawianka wyprowadziła 2 zabójcze akcje po których piłkarze Notecianki już się nie pozbierali. Przegrana ta była 9 spotkaniem z rzędu bez zwycięstwa  oraz 12 porażką w lidze w tym sezonie!

Jako ciekawostkę podajemy, że obecnie w kadrze Cuiavii występują zawodnicy którzy w przeszłości reprezentowali barwy Notecianki. Ariel Jastrzembski występował od wiosny w sezonu 2009/10 aż do końca sezonu 2013/14. Dawid Jastrzębski w sezonie 2010/11, Dawid Deresiewicz w sezonie 2008/09.

W spotkaniu z Cuiavią na pewno nie zagrają: Przemysław Strzesak (sprawy osobiste), Mateusz Kowalski (kontuzja), Borys Skowroński (kontuzja). Do meczowej kadry po przymusowej pauzie powraca Leszek Wisz oraz Radosław Wójcik.