Odczarować stadion w Izbicy!

W XVI kolejce IV ligi Notecianka zmierzy się na wyjeździe w Kujawianką Izbica Kujawska. Początek spotkania o godzinie 13:00!

W poprzednim sezonie Kujawianka zakończyła zmagania na 12 miejscu w tabeli z dorobkiem 39 pkt (10-9-15) bilans: 60:73. W bezpośrednich meczach między zespołami wygrywali gospodarze. Na własnym stadionie Notecianka wygrała 2:1 po trafieniach Radosława Wójcika i Norberta Rościszewskiego. W spotkaniu w Izbicy Kujawskiej biało-niebiescy przegrali z Kujawianką 3:2. W tamtym spotkaniu Notecianka od 38' grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kacpra Mozgawy. Dla biało-niebieskich trafiali Borys Skowroński oraz Norbert Rościszewski z rzutu karnego.

W obecnym sezonie Kujawianka po XV rozegranych kolejkach zajmuje 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 pkt (8-1-6) bilans: 33-34. W poprzednim spotkaniu zespół Kujawianki wygrał na wyjeździe z Pomorzaninem Serock 2:3.

Nadal otrząsnąć nie mogą się zawodnicy Notecianki. Po 14 rozegranych spotkaniach biało-niebiescy okupują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 5 pkt (1-2-11) bilans:17:43. W poprzednim spotkaniu przegrali z Pomorzaninem Serock 1:2. Jedyną bramkę dla biało-niebieskich zdobył Norbert Rościszewski (9 bramka w lidze). Porażka z Pomorzaninem była 8 spotkaniem bez zwycięstwa z rzędu oraz 11 porażką w lidze.

Jako ciekawostkę podajemy, że ostatnie ligowe zwycięstwo Notecianki nad Kujawianką na ich własnym stadionie odnieśliśmy w sezonie 2014/15. Wynik spotkania to 1:3 a do siatki rywali trafiał dwukrotnie Kamil Kala oraz Michał Szot. Od tamtego meczu bilans spotkań na wyjeździe to 3 porażki oraz 2 remisy.

W meczu z Kujawianką na pewno nie zagra Leszek Wisz (pauza po czerwonej kartce),Mateusz Kowalski (kontuzja), Borys Skowroński (kontuzja) oraz Radosław Wójcik (sprawy osobiste). Do meczowej kadry powraca Przemysław Strzesak. Szansę na debiut na boiskach IV ligi może otrzymać Bartek Salamon, który na mecz z Kujawianką zostanie włączony do kadry I zespołu!