Notecianka Pakość - Unia Solec Kujawski - zapowiedź

Zrewanżować się za porażkę z jesieni!!!

W sobotnie popołudnie do Pakości przyjedzie lider rozgrywek Unia Solec Kujawski. Początek spotkania o godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Pakości. Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

W rundzie jesiennej spotkanie w Solcu Kujawskim nie ułożyło się po myśli podopiecznych Kamila Kali. Po środowym meczu w OPP z Unia Janikowo przegranym 0:1, piłkarze Notecianki udali się do Solca Kujawskiego pełni optymizmu, że można urwać punkty na trudnym terenie. Optymizm ten nie trwał długo. Po 25' gry na tablicy wyników było już 3:0 dla gospodarzy. Dodatkowo w 30' za faul z boiska został usunięty Łukasz Gryglewicz i Notecianka do końca meczu grała w osłabieniu. Do przerwy Unia trafiła do bramki jeszcze 3 razy i do szatni pakoscy piłkarze schodzili z bagażem 6 straconych goli. W przerwie trener Kamil Kala dokonał potrójnej zmiany. Ponowie Unia strzeliła szybko bramkę i było już 7:0. Biało-niebiescy w drugiej połowie starali się zażegnywać ataki gospodarzy i od czasu do czasu atakować z kontrataku, lecz szczelna tego dnia defensywa gospodarzy nie dała sobie strzelić bramki. Dzieła zniszczenia w 90' z rzutu karnego dokonał Szymon Babiarz i Notecianka drugi raz w tym sezonie przegrała aż 8:0!

Unia Solec Kujawski od początku rundy wiosennej nie spadła z fotelu lidera. Po XXVII kolejkach Unia zdobyła 63 pkt (20-3-4). Nie uchroniła się jednak od paru wpadek. Porażka u siebie z Pogonią Mogilno (1:2), wyjazdowy remis z Chełminianką Chełmno (3:3) oraz porażka w Toruniu z Pomorzaninem (2:0). W poprzedniej kolejce piłkarze z Solca wysoko wygrali przed własną publicznością z Orlętami Aleksandrów Kujawski aż 7:0. Drużyna Notecianki po XXVII kolejce znajduje się na 9 miejscu w tabeli z dorobkiem 37 pkt. (10-7-10). W poprzednim spotkaniu pakoscy piłkarze nie wykorzystali okazji by awansować w tabeli na wyższą pozycję. W derbach powiatu do 65' biało-niebiescy prowadzili z Cuiavią 2:0 za sprawą dwóch goli Mozgawy. Niestety po bramce samobójczej w 66' oraz rzutu karnego podyktowanego w 90'  Cuiavia Inowrocłąw zdołała doprowadzić do remisu w derbach.

W meczu z Unią Solec Kujawski trener Kamil Kala nie będzie mógł skorzystać z Radosława Wójcika, który będzie pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną w spotkaniu z Cuiavia. Nadal uraz leczy Patryk Nowak, a do pełnej sprawności powraca Przemysław Swojnóg. Do meczowej 18-tki po przymusowej pauzie wraca Przemysław Strzesak.