Notecianka Pakość - Orlęta Aleksandrów Kujawski - zapowiedź

Zdobyć komplet punktów!

W sobotnie przedpołudnie do Pakości przyjedzie ostatni zespół w tabeli Orlęta Aleksandrów Kujawski. Początek spotkania już o godzinie 11:00 na stadionie im. Mariana  Malinowskiego w Pakości. Zapraszamy wszystkich sympatyków na to spotkanie.

W rundzie jesiennej mecz w Aleksandrowie lepiej zaczęli gospodarze. W 20' do siatki Notecianki trafił Łukasz Rutecki. Na przebudzenie biało-niebieskich nie musieliśmy długo czekać. W 26' po zamieszaniu w polu karnym, bramkę dla Notecianki zdobył Kacper Mozgawa. Do przerwy oba zespoły atakowały ze zmiennym skutkiem, lecz żadne z nich nie przyniosły bramki. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1. Drugą odsłonę spotkania kolejny raz lepiej zaczęli gospodarze. W 59' do bramki Notecianki trafił Miłosz Sadowski. Kolejne minuty to wzmożone ataki biało-niebieskich, czego efektem był podyktowany w 79' rzut wolny pośredni. Po rozegraniu przez Borys Skowrońskiego, sprytnym strzałem po bliskim słupku do siatki trafił Norbert Rościszewski. Do końca meczu Notecianka walczyła o wywiezienie kompletu punktów. W 90' w dogodnej sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Nowak, niestety nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Do spotkania XXIX kolejki IV ligi Orlęta Aleksandrów Kujawski przystępują z ostatniej pozycji w ligowej tabeli. Do tej pory w 28 meczach zdobyli 19 pkt (3-10-15). W ostatniej kolejce wysoko wygrali przed własną publicznością z Chełminianką Chełmno aż 6:0. Zwycięstwo to dało nadzieję, że drużyna Orląt ma jeszcze szansę utrzymać się w IV lidze. W odmiennych nastrojach są za to zawodnicy Notecianki. Po 28 kolejkach zajmujemy 10 miejsce z dorobkiem 37 pkt (10-7-11).Od 2 kolejek biało-niebiescy nie zdobyli kompletu punktów; remis w derbach z Cuiavią Inowrocław 2:2 (Mozgawa x2) oraz wysoka porażka przed własną publicznością z liderem Unia Solec Kujawski 1:5 (Ł.Gryglewicz).

Trener Kamil Kala w meczu z Orlętami nie będzie mógł skorzystać z trójki podstawowych zawodników; Mateusz Swojnóg oraz Dawid Szefler pauzują za nadmiar żółtych kartek, z powodu spraw osobistych nie będzie dostępny Przemysław Strzesak. Uraz nadal leczy Patryk Nowak. Do meczowej kadry powraca za to Radosław Wójcik!