Inauguracja w Świeciu!

Rozpoczynamy sezon 2022/23!!!

W dniu jutrzejszym piłkarze Notecianki zainaugurują zmagania w IV lidze. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Kamila Kala będzie Wda Świecie. Początek spotkania o godzinie 12:00 na stadionie miejskim w Świeciu.

W poprzednim sezonie na stadionie w Świeciu piłkarze Notecianki nie mieli żadnych szans. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy aż 8:0. Inaczej natomiast wyglądał mecz na stadionie w Pakości.Goście nie mieli takiej przewagi jak było to w poprzednim spotkaniu. Mecz był bardzo wyrównany, a ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1 (Kacper Mozgawa).

W poprzednim sezonie Wda Świecie zajęła wysokie 4 miejsce w ligowej tabeli. W tym sezonie również jest kandydatem do zajęcia wysokiego miejsca w ligowej tabeli. Przed tym sezonem do klubu ze Świecia przybyli m.in. Mieszko Materna (Jagiellonia Białystok), Tomasz Żyliński (Zawisza Bydgoszcz), Odeszli za to: król strzelców w poprzednim sezonie Gabriel Falciano (Zawisza Bydgoszcz) oraz m.in Sebastian Szabłowski (Chojniczanka),Karol Maliszewski (koniec kariery)

W drużynie Notecianki doszło do następujących roszad; odeszli: Dawid Szefler ( Pomorzanin) Patryk Nowak (Piast Złotniki Kuj.) oraz Mateusz Gryglewicz ( zawieszenie treningów), przybyli natomiast: Mateusz Kowalski, Fabian Lewiński (powroty z wypożyczeń, Leszek Wisz (Zootechnik Kołuda Wielka)

W spotkaniu z Wdą Świecie trener Kamil Kala nie będzie mógł skorzystać z następujących zawodników:                    Dariusz Swojnóg (urlop), Marcin Walczak (kontuzja) Bartłomiej Dreżewski (sprawy osobiste) oraz Kacper Mozgawa (przymusowa pauza za czerwoną kartkę w ostatnim meczu sezonu 2021/22)

Notecianka po udany start sezonu!!!