Czas na DERBY!!!

Czas na derby Pałuk!

W najbliższą sobotę piłkarze Notecianki zainaugurują rozgrywki ligowe przed własną publicznością. Przeciwnikiem trenera Kamila Kala będzie Noteć Łabiszyn. Początek spotkania o godzinie 16:00 na stadionie miejskim w Pakości.

Drużyna Noteci Łabiszyn jest w tym sezonie beniaminkiem w IV lidze.W poprzednim sezonie drużyna Noteci zajęła 2 miejsce w tabeli z dorobkiem 70 pkt (22-4-4) czym przypieczętowała awans do IV ligi ( ostatni raz na tym poziomie w sezonie 2012/13). Ostatni raz z tą drużyną mierzyliśmy się w sezonie 2020/21 jeszcze na poziomie V ligi. W Łabiszynie wygrali gospodarze 2:1 ( Rościszewski), w rewanżu w Pakości lepsza była Notecianka 2:1 (Mozgawa, D.Swojnóg).            W I kolejce IV ligi sezonu 2022/23 przed własną publicznością bezbramkowo zremisowali z innym beniaminkiem Pomorzaninem Serock. Notecianka wróciła z wyjazdowego spotkania z Wdą Świecie z bagażem 4 straconych bramek.

Obecnie w drużynie z Łabiszyna występują zawodnicy z przeszłością w Noteciance. Marcin Słowiński był zawodnikiem biało- niebieskich w latach 2017-2020. W 63 meczach zdobył 19 bramek. W biało - niebieskich barwach wstępowali także Mateusz Krajewski (pół roczny epizod w sezonie 2013/14)  oraz Maksymilian Tews. W Noteciance natomiast występuje 4 wychowanków Noteci Łabiszyn - Kamil Kala, Przemysław Strzesak oraz bracia Mateusz i Łukasz Gryglewicz!

W spotkaniu z Notecią Łabiszyn trener Kala nie będzie mógł skorzystać z następujących zawodników: Norbert Rościszewski (urlop), Szymon Dudek (urlop), Marcin Walczak (kontuzja) oraz Kacper Mozgawa (przymusowa pauza za czerwoną kartkę otrzymaną w poprzednim sezonie). Do meczowej 18-stki powracają natomiast Bartłomiej Dreżewski oraz Dariusz Swojnóg.

NOTECIANKA PO 3 PUNKTY!!!