Derby w Pucharze Polski!

Kolejne spotkanie w ramach Okręgowego Pucharu Polski. W IV rundzie Notecianka zmierzy się z ligowym rywalem Pogonią Mogilno. Początek spotkania na stadionie miejskim w Pakości w środę o godzinie 14:45! Serdecznie zapraszamy!

W II rundzie zespół Pogoni wygrał na wyjeździe 1:6 z Tarantem Wójcin, a w III rundzie pokonał Zootechnik Kołuda Wielka 2:5. Notecianka natomiast w poprzednich spotkaniach Pucharu Polski pokonała Dąb Barcin 0:6 (Dreżewski x3, Rościszewski, Lewiński, Dudek) oraz Noteć Gębice 1:4 ( Mozgawa,Wisz,P.Swojnóg,Rościszewski).

Spotkanie z Pogonią Mogilno dla piłkarzy Notecianki będzie okazją do rewanżu za ligową porażkę. W VII kolejce IV ligi biało-niebiescy ulegli rywalowi zza miedzy aż 5:2. Warto przypomnieć, że to Notecianka do przerwy prowadziła 0:2 po bramkach Kali i Rościszewskiego. W drugiej połowie Pogoń przejęła inicjatywę i strzeliła 5 bramek. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się wychowanek Notecianki Mateusz Rościszewski!

Obecnie w kadrze Pogoni Mogilno znajdują się wychowankowie oraz byli zawodnicy Notecianki. Od sezonu 2020/21 zawodnikiem Pogoni jest wieloletni kapitan Notecianki Bartłomiej Delekta, w tym sezonie do kadry dołączyli wychowankowie: Mateusz Rościszewski (wypożyczony z Pogoni Szczecin), Igor Sobieralski (wypożyczony z Zawiszy Bydgoszcz). Adam Kozłowski i Marcin Kaliski występowali w zespołach młodzieżowych Notecianki.