Ciężki wyjazd do Włocławka!

W XII kolejce IV ligi Notecianka kolejny raz wybiera się w delegację. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Włocłavia Włocławek. Początek spotkania o godzinie 14:00 na stadionie OSiR we Włocławku!

W poprzednim sezonie Włocłavia do samego końca walczyła o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.W końcowej tabeli na pierwszym miejscu znajdowała się Unia Solec z 81 pkt na koncie, a na drugim Włocłavia z identyczną ilością punktów. W meczach pomiędzy tymi zespołami dwa razy był remis 0:0 Do wyłonienia nowego III-cio ligowca potrzebny był dodatkowy mecz. Na stadionie w Świeciu lepsza okazała się Unia Solec wygrywając 2:1!

W meczach bezpośrednich pomiędzy Notecianka a Włocłavią dwukrotnie lepsza okazała się Włocławia. Na stadionie we Włocławku padł wynik 5:0 dla gospodarzy. W Pakości Notecianka postawiła ciężkie warunki i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3, a gol na wagę zwycięstwa padł w doliczonym czasie gry, dla Notecianki strzelali Rościszewski oraz Mozgawa z rzutu karnego.

W obecnym sezonie Włocłavia zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 pkt (7-1-3) bilans: 32:14. W poprzednim spotkaniu drużyna z Włocławka zremisowała w derbach z Elaną Toruń 1:1.

Na przełamanie nadal liczą piłkarze Notecianki, choć zadanie będzie bardzo trudne. Podopieczni trenera Kala nie wygrali w lidze od 10 września. W ostatniej kolejce przegrali w meczu o 6 punktów z Pomorzaninem Serock 3:0. Po XI kolejkach nadal zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 4 pkt (1-1-8) bilans:12:34.

Obecnie w kadrze drużyny z Włocławka występuje Dominik Kowalski który jest wychowankiem Notecianki. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Unii Janikowo. Prywatnie brat Mateusza Kowalskiego, który obecnie jest w kadrze Notecianki!

Trener Kamil Kala w meczu z Włocłavią nie będzie mógł skorzystać z Radosława Wójcika (sprawy osobiste),Mateusz Swojnóg (przymusowa pauza za nadmiar żółtych kartek). Do meczowej 18-stki powraca Norbert Rościszewski oraz Leszek Wisz