Wywiad: Kamil Kala - trener drużyny seniorów

Poniżej przedstawiamy Państwu wywiad z trenerem drużyny seniorów Notecianki Pakość - Kamilem Kalą. Miłej lektury.

W końcu doczekałeś się samodzielnego trenowania zespołu Notecianki. U poprzednich trenerów byłeś asystentem. Czy to w samodzielnej pracy z zespołem daje jakieś plusy?

-Dla Notecianki ostatni okres nie był łatwy. Odejście Trenera Milewskiego. Później, po krótkim epizodzie Trenera Malczewskiego dało dużo do myślenia władzą klubu. Jako asystent musiałem spodziewać się podjęcia pracy jako pierwszy trener zespołu i tak też się stało. Każdy trener ma swoją wizję, ja również i to bardzo motywuje mnie do pracy, jako trenera pierwszej drużyny.

Twoim asystentem został Patryk Łechtański. Jak układa Ci się z nim praca?

-Patryk jest ze mną od samego początku, czyli od przygotowań do rundy wiosennej, która się nie odbyła przez pandemię. Popularny Golona jest znany przez większość chłopaków z drużyny, z występów w drużynie Pakości na szczeblu III Ligi. Co do współpracy, to na pewno na duży plus. Dzięki jego pomocy, mogę nadal występować na boisku.

Jakie cele postawił przed Tobą zarząd klubu?

-Oczywiście awans do IV ligi! A tak serio, to skupiamy się przede wszystkim na wprowadzeniu młodzieży do gry w seniorach i zbudowanie fundamentu na kolejne lata. Notecianka zawsze słynęła z klasowych graczy przykład to: Bartłomiej Delekta, Roger Babiarz, Mikołaj Bednarek i wielu inmych. O nich każdy kibic będzie pamiętał, ale czas wykreować nowe pokolenie.

Czy decyzja zarządu o przystąpieniu do V ligi była dla Ciebie zaskoczeniem?

-Decyzją zarządu była na pewno trudna. Notecianka przez ostatnią dekadę grała na zdecydowanie wyższym szczeblu i dalej na to zasługiwała. Zmiana pokolenia miała na to najwyższy wpływ, czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby później dwa w przód. W tym przypadku wprowadzenie młodzieży do gry w seniorach na poziomie V Ligi jest zdecydowanie dobrym posunięciem.

Jaka jest według Ciebie różnica między V liga a IV? W V lidze byłeś już samodzielnym trenerem w Noteci Łabiszyn.

-Zdecydowanie różni się jakością piłkarzy na boisku i intensywnością gry. W Pakości chcemy z powrotem dojść do tego poziomu. Co do prowadzenia Noteci, to był to zbyt krótki czas, aby sensownie się wypowiedzieć.

Za nami długa przerwa w rozgrywkach jak wyglądały te dość długie przygotowania naszego zespołu?

-To była najdłuższa przerwa w mojej przygodzie z piłką i nie było to proste. Zajęcia wznowiliśmy w połowie maja. Były to bardziej spotkania, rozruch, integracja. Widać było u każdego głód gry i chęć trenowania. Przygotowania nabrały tempa od połowy czerwca, gdzie już mocno pracowaliśmy nad przygotowaniem do kolejnego sezonu.

Jak będzie wyglądał kadra zespołu w nowej rundzie?

-Kadra KS Notecianka Pakość jest już prawie zamknięta. Jedno nazwisko pojawi się w ciągu najbliższych dni, a reszta jest już w szatni.

Cała kadra naszego zespołu zostanie przedstawiona na końcu wywiadu.

Nasz zespół to mieszanka doświadczenia ( Szot, Bednarek, Gryglewicz) oraz młodości ( Smaruj, Swojnóg, Nowak, Stefański ). Czy według Ciebie taki zespół ma szanse na walkę o najwyższe cele?​

-Balans jest bardzo ważny w każdym zespole, u nas on jest i bardzo mnie to cieszy. Liga wszystko zweryfikuje. Gramy oczywiście o najwyższe cele i radość z gry.

Czy odejście wieloletniego kapitana i podstawowego obrońcy naszego zespołu to duża strata?

-Ogromna!

Jakie pokładasz nadzieje w pozyskanym z Noteci Łabiszyn Mateuszu Gryglewiczu?

-Mateusz to klasowy zawodnik , jeżeli będzie zdrowy to nie boje się o jego przydatność dla drużyny.

Dziś mecz inaugurujący z Gopłem, którego trenerem jest Mirosław Milewski. Czy w związku z tym, że pracowałeś z trenerem Milewskim będzie Ci łatwiej przewidzieć grę zespołu z Kruszwicy?

-Styl gry drużyn Trenera Milewskiego jest mi znany, lecz scenariusz pisze boisko i wielu rzeczy nie jesteśmy wstanie przewidzieć. Nie skupiamy się raczej na grze przeciwnika ,a raczej na swojej.

Dzięki za rozmowę i życzę powodzenia w nowym sezonie.

Również dziękuję za rozmowę oraz chciałbym za pośrednictwem naszej strony internetowej zaprosić wszystkich kibiców Notecianki na najbliższe mecze naszej drużyny.

Kadra Notecianki Pakość sezon 2020/2021

Bramkarze: Marcin Walczak, Bartek Gołębiewski, Michał Kurowski

Obrońcy: Fabian Sudoł, Mikołaj Bednarek, Radosław Wójcik, Mateusz Swojnóg, Norbert Rościszewski, Paweł Wójcik

Pomocnicy/Napastnicy: Kacper Mozgawa, Dominik Smaruj, Przemek Strzesak, Przemek Swojnóg, Łukasz Gryglewicz, Michał Szot, Szymon Dudek, Mateusz Gryglewicz, Patryk Nowak, Konrad Stefański, Dawid Krawczyk, Kamil Kala