Pogoń Mogilno - Notecianka Pakość - Zapowiedź

Derby regionu w XIX kolejce IV ligi!

W najbliższą sobotę w Mogilnie odbędą się derby regionu pomiędzy Pogonią Mogilno a Notecianką Pakość. Drużyny te w tym momencie są w zupełnie innym miejscu tabeli. Pogoń Mogilno obecnie vice lider tabeli z dorobkiem 38 pkt(11-5-2) ze stratą 5 pkt do prowadzącej Unii Solec Kujawski. Punkt za Pogonią plasuje się Włocławia Włocławek oraz Wda Świecie. Drużyna Notecianki obecnie zajmuje miejsce 10 z dorobkiem 24 pkt(7-3-8).

Pogoń Mogilno zaczęła rundę wiosenną od wyjazdowej wygranej nad liderem tabeli Unią Solec Kujawski, Notecianka natomiast od bezbramkowego remisu z Chemikiem Bydgoszcz. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami padł również bezbramkowy remis. Obie drużyny w tym meczu stworzyły sobie okazji jak na lekarstwo.

Z ciekawostek możemy dodać że w w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 trenerem Notecianki był obecny trener Pogoni Mogilno- Damian Malczewski. Do tej pory z niewyjaśnionych przyczyn zrezygnował on z prowadzenia biało- niebieskich i od rundy wiosennej sezonu 2019/20 prowadził już on Pogoń Mogilno. Drugą ciekawostką jest też to, że od rundy wiosennej sezonu 2020/2021 zawodnikiem Pogoni jest legenda Notecianki - Bartłomiej Delekta. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tego sezonu nie będzie mógł on wystąpić przeciwko swojemu macierzystemu klubowi z powodu otrzymania czerwonej kartki w starciu z Unią Solec Kujawski. W Pogoni Mogilno swoj epizod miał nasz nowy nabytek Dawid Szefler, spędził tam cały sezon 2020/21

Trener Kamil Kala na to spotkanie nie będzie miał do dyspozycji tylko Radosława Wójcika, musi on pauzować za otrzymane kartki. Cieszy natomiast powrót do pełnej dyspozycji kapitana Fabiana Sudoła. Być może zobaczymy go na murawie w oficjalnym meczu po prawie 9 miesięcznej przerwie.

Początek spotkania w sobotę 19.03 o godzinie 15:30 na stadionie w Mogilnie. Zapraszamy wszystkich sympatyków na to spotkanie. Po zwyciestwo!!!!