Początek majówki w Chełmnie!

W niedziele piłkarze Notecianki udadzą się na wyjazdowe spotkanie do Chełmna. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie miejscowa Chełminianka. Początek spotkania o godzinie 12:00!

Chełminianka po XXIV kolejkach zajmuje 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 19 pkt. ( 6-1-17) bilans 32:76. W poprzedniej kolejce drużyna z Chełmna przegrała na wyjeździe z Pomorzaninem Serock 3:1. Notecianka natomiast nadal nie może się przełamać i zajumje 17 miejsce w tabeli, niezmiennie z 6 pkt na koncie (1-3-20) bilans: 25-75. W poprzedniej kolejce Notecianka przegrała na własnym stadionie z Pogonią Mogilno 1:4 (Mozgawa).

W bezpośrednim spotkaniu w rundzie jesiennej górą byli piłkarze Chełminianki wygrywając w Pakości 2:3 (Rościszewski, Mozgawa). Gracze z Chełmna już w 1 minucie trafili do bramki Notecianki, Rościszewski odpowiedział w 20 minucie.  Po przerwie goście trafili dwukrotnie za sprawą Dawida Szpankiewicza w 67' i 70'. W 90 minucie z rzutu wolnego trafił Mozgawa, ale do odrobienia strat już nie starczyło czasu i to Chełminianka cieszyła się ze zwycięstwa.

W spotkaniu z Chełminianką na pewno nie zagra Przemysław Strzesak ( pauza za żółte kartki). Fabian Lewiński ( kontuzja kolana) Przemysław Swojnóg (sprawy osobiste), wątpliwy jest także występ Dariusza Swojnoga, która zmaga się z lekkim urazem)