Derbowa sobota!

W XXIV kolejce w Pakości czekają nas derby. Do Pakości przejeżdża Pogoń Mogilno. Początek derbowego spotkania o godzinie 16:00 na stadionie miejskim.

Pogoń Mogilno po XXIII rozegranych kolejkach plasuje się na 7 miejscu w tabeli z dorobkiem 40 pkt. (12-4-7) bilans 57:35. W poprzedniej kolejce Pogoń wysoko wygrała na własnym stadionie z Pomorzaninem Serock 3:0. Dodatkowo zespól z Mogilna ma za sobą pucharowe spotkanie z Victorią Czernikowo, które zakończyło się zwycięstwem 0:2. Notecianka po XXIII rozegranych kolejkach zajmuje 17 miejsce w tabeli z 6 pkt. na koncie (1-3-19) bilans 24:71. W poprzedniej kolejce biało-niebiescy przegrali z Liderem Włocławek 3:1 (P.Swojnóg), a w środę w spotkaniu zaległej XVIII kolejki przegrali na własnym obiekcie z Wdą Świecie 0:4.

W spotkaniu w Gębicach w rundzie jesiennej wygrała Pogoń 5:2 (Kala, Rościszewski). Choć w tamte spotkanie mogło potoczyć się zupełnie inaczej, gdyż do przerwy to Notecianka prowadziła 0:2. Pogoń po zmianie stron odrobiła stratę z nawiązką, a katem biało-niebieskich okazał się wychowanek Notecianki Mateusz Rościszewski, który zdobył 2 bramki.

Jako ciekawostkę podajemy, że obecnie w kadrze Pogoni występują wychowankowie Notecianki; Bartłomiej Delekta( od sezonu 2020/21, Norbert Rościszewski (transfer definitywny w 2023r.) Mateusz Rościszewski (od sezonu 2022/23) oraz Adam Kozłowski i Marcin Kaliski, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Notecianki w drużynach młodzieżowych.

W spotkaniu z Pogonią na pewno nie wystąpi Przemysław Strzesak, który pauzje za nadmiar żółtych kartek. Do meczowej kadry powraca za to kapitan zespołu Fabian Sudoł!