Lech Rypin- Notecianka Pakość - zapowiedź

Wielkie granie w Wielką Sobotę!!

W Wielką Sobotę piłkarze Notecianki pojadą na daleki wyjazd do Rypina gdzie zmierzą się z tamtejszym Lechem. Początek spotkania na stadionie w Rypinie o godzinie 14:00!

W rundzie jesiennej spotkanie pomiędzy zespołami zakończyło się zwycięstwem Notecianki 4:3 (1:1). Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, dla Notecianki w 21' trafił Przemysław Strzesak. W drugiej połowie do 87' to Lech Rypin prowadził na stadionie w Pakości 1:3. Po bramkach w 88' (Radosław Wójcik) i 89' (Przemysław Swojnóg) białoniebiescy doprowadzili do remisu, a w 90+7' z rzutu karnego wynik spotkania ustalił Kacper Mozgawa.

Obecnie drużyna Lecha Rypin w ligowej tabeli zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 37pkt (11-4-7). W ostatniej kolejce Lech przegrał z liderem rozgrywek 4:0, a w minioną środę wygrał z Pogonią Mogilno w Pucharze Polski 0:1 i awansował do kolejnej rundy OPP. Po 3 meczach bez porażki dobrą passę pragną podtrzymać piłkarze Notecianki. W ligowej tabeli zajmujemy 10 miejsce z dorobkiem 31pkt (9-4-9). Do Rypina udajemy się przerwać złą passę na tamtejszym stadionie (w ostatnich 5 ligowych potyczkach za każdym razem odnosiliśmy porażkę). Zapowiadamy, że tanio skóry nie sprzedamy!

Trener Kamil Kala po raz kolejny nie będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodników. W tym spotkaniu na pewno nie wystąpi Mateusz Swojnóg, który pauzuje za żółte kartki. Prawdopodobnie po kontuzji pachwiny do meczowej 18-nastki powróci Borys Skowroński.