Do trzech razy sztuka!

W dniu jutrzejszym rozgrywki ligowe w 2023 roku rozpoczną zawodnicy Notecianki. W spotkaniu z Lechem Rypin, które pierwotnie zaplanowane było na 5 listopada, a następnie 3 grudnia dojdzie do skutku dopiero jutro. Początek spotkania o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Rypinie! Z tego spotkania będzie prowadzona szczegółowa relacja tekstowa!

W poprzednim sezonie Lech zakończył zmagania na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 41 pkt (12-5-17) bilans 71:68. W bezpośrednich spotkaniach obie drużyny zwyciężyły na własnym stadionie. W meczu w Pakości kibice ujrzeli prawdziwy thriller. Do 87' w Pakości 1:3 prowadził Lech, ale przegrał 4:3! Do bramki trafiali: Przemysław Strzesak, Radosław Wójcik, Przemysław Swojnóg oraz Kacper Mozgawa. W meczu w Rypinie do przerwy widniał wynik 1:1. Bramkę dla Notecianki zdobył Przemysław Swojnóg. Po przerwie na prowadzenie wyszedł Lech po bramkach w 54' i 70'. Dodatkowo w 58' po szybkich dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić Radosław Wójcik. Notecianka nie poddawała się i po bramkach braci Gryglewicz w 76' oraz 81' doprowadziła do remisu i wywiozła z ciężkiego terenu cenny punkt. Nic bardziej mylnego, po miesiącu od rozegrania meczu wydział gier i ewidencji dopatrzył się zbyt wielu zmian w ekipie Notecianki i przyznał walkowera na korzyść Lecha Rypin!

W obecnym sezonie Lech Rypin po XVI rozegranych kolejkach plasuje się na 14 miejscu w tabeli z dorobkiem 17 pkt. (5-2-9) bilans 22:28. W poprzednim spotkaniu Lech przegrał na własnym stadionie z Pomorzaninem Toruń 1:2. Gorzej być już nie może w ekipie Notecianki. Po 16 rozegranych biało-niebiescy na swoim koncie zgromadzili tylko 5 pkt (1-2-13) bilans 20:51.W poprzedniej kolejce Notecianka uległa w derbach Cuiavii Inowrocław 1:4. Honorową bramkę zdobył Łukasz Gryglewicz. Po wycofaniu się z ligi Sportisu Łochowo, Notecianka przesunęła się na 17 miejsce w tabeli. Przy utrzymaniu Unii Solec Kujawski i Zawiszy Bydgoszcz w III lidze z IV ligi spadną tylko 2 zespoły!

W Rypinie na pewno nie zagrają: Radosław Wójcik (sprawy osobiste).