BRATERSKIE DERBY!

Już w sobotę o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Pakości stoczymy pojedynek z drużyną Cukrownika Tuczno. Zespół z pobliskiej wsi jest czerwoną latarnią ligi. Z dorobkiem 7 punktów zamykają tabelę 5 ligi, a piłkę z siatki wyciągnęli aż 88 razy, co daje średnią ponad 4 bramek straconych na mecz. Goście przeżywają teraz bardzo poważny kryzys.W tym roku nie udało im się zdobyć ani jednego punku, a ich ostatnie zwycięstwo miało miejsce dość dawno, a dokładnie 11 Listopada poprzedniego roku.

W rundzie jesiennej Cukrownik podczas spotkania w Tucznie pokazał swoje umiejętności i zaskoczył naszych zawodników. Do 70 minuty walka była zacięta i wyrównana. Dopiero po tym czasie Notecianka zdobyła dwie bramki i  pokonała rywali 1:3. W tym meczu strzelcami byli: Kacper Mozgawa, który wykonał perfekcyjny strzał z 11 metra, Dawid Szefler oraz legenda klubu Michał Szot. W zespole gospodarzy na listę strzelców wpisał się Tyberiusz Głogowski.

Podczas sobotniego spotkania być może będziemy świadkami pojedynku braci, a mianowicie Szymona Dudka oraz Tomasza Dudka (Cukrownik). W środku pola prawdopodobnie zobaczymy znajomą twarz, popularnego, doświadczonego, byłego zawodnika Notecianki "Pakoskiego Zizou" Daniela Stankiewicza, który przez wiele lat reprezentował barwy naszego klubu.

Drużyna biało-niebieskich podchodzi do tego spotkania w bardzo dobrych humorach, a wszystko dlatego, że 2 zwycięstwa z rzędu tchnęły w zespół świeżego ducha. Zawodnicy chcą przedłużyć tę serię jak najdłużej, ale to nie znaczy, że lekceważymy rywala, gdyż wiemy, że bywało różnie. W meczu z Cukrownikiem wątpliwy jest występ Przemysława Strzesaka, Dawida Szeflera oraz Mateusza Kowalskiego. Wszyscy wymienieni piłkarze leczą urazy. Do kadry meczowej powraca natomiast Fabian Lewiński.

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na spotkanie! Będzie się działo! Jednocześnie przypominamy, że w dniu meczowym przy bramie stadionu prowadzona będzie zbiórka na rehabilitację Nikodema Nawrockiego! Widzimy się na stadionie.

#NOTECIANKARAZEM