Wciąż mamy matematyczne szanse!

W sobotnie popołudnie na własnym boisku kolejne spotkanie rozegrają zawodnicy Notecianki. W XXXI kolejce przeciwnikiem będzie Lech Rypin. Początek spotkania o godzinie 14:00 na stadionie miejskim. Serdecznie zapraszamy!

Lech po XXX rozegranych kolejkach zajmuje 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 36 pkt. (11-3-16) bilans 40:55. W poprzedniej kolejce drużyna z Rypina wygrała na własnym stadionie z Pomorzaninem Serock 2:0. Notecianka w poprzedniej kolejce uległa w Pruszczu z tamtejszym Startem 2:0. Po XXX rozegranych kolejkach biało-niebiescy zajmują 17 miejsce w tabeli z dorobkiem 13 pkt. (3-4-23) bilans 34-87. Do końca sezonu pozosatły 4 spotkania (Lech Rypin (D), Pomorzanin Toruń(W), Kujawianka Izbica Kujawska (D), Cuiavia Inowrocław (W)). Notecianka wciąż ma matematyczne szanse by utrzymać się w IV lidze. Żeby tak się stało, biało niebiescy muszą wygrać swoje kolejne spotkania, a Chełminianka oraz Lider nie mogą zdobyć punktów oraz Unia Solec Kujawski musi utrzymać się w III lidze.

W bezpośrednim spotkaniu pomiędzy zespołami lepszy okazał się Lech Rypin wygrywając na własnym boisku 3:2. W tamtym spotkaniu do przerwy to Notecianka prowadziła 0:2 po 2 bramkach Mozgawy. Lech od 20' grał w osłabieniu, ale po przerwie zdołał odwrócić losy spotkania i wygrał 3:2. Tamto spotkanie nie obyło się bez kontrowersji, bowiem 2 bramka dla Lecha nie powinna zostać uznana z powodu pozycji spalonej.

W jutrzejszym spotkaniu z Lechem na pewno nie zagrają: Fabian Lewiński (kontuzja kolana), Przemysław Swojnóg (kontuzja kolana), Leszek Wisz (kontuzja kolana). Do meczowej kadry powracają Fabian Sudoł oraz Radosław Wójcik!