Mecz o 6 punktów

W dniu jutrzejszym piłkarze Notecianki rozegrają kolejne spotkanie na IV ligowych boiskach. Tym razem udajemy się na arcyważne spotkanie z Liderem Włocławek. Początek spotkania o godzinie 11:00 na stadionie OSiR we Włocławku.

Lider Włocławek po XXII rozegranych kolejkach zajmuje 16 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13 pkt (4-1-17) bilans 13:76. W poprzedniej kolejce Lider przegrał z Pomorzaninem Serock 3:2, choć prowadził w tym spotkaniu 0:2. Zespół z Włocławka ma także za sobą środowe spotkanie z Pogonią Mogilno w ramach zaległej XVIII kolejki. Dość nieoczekiwanie w tamtym spotkaniu padł remis 2:2. Notecianka po XXII kolejkach nadal bez zwycięstwa w rudzie wiosennej. Na ten moment to 6 pkt (1-3-17) bilans 23:64, co plasuje Noteciankę na 17 miejscu w tabeli. W poprzedniej kolejce biało-niebiescy przegrali z Tłuchovią Tłuchowo 1:4 (Sudoł).

W bezpośrednim spotkaniu pomiędzy zespołami lepsza okazała się Notecianka. W spotkaniu w Pakości padł wynik 4:3 a bramki strzelali 2x Norbert Rościszewski, Dariusz Swojnóg oraz Kacper Mozgawa. Obroną rzutu karnego popisał się także Marcin Walczak! Zwycięstwo z Liderem było jak do tej pory jedynym zwycięstwem biało-niebieskich w sezonie 2022-23.

W spotkaniu z Liderem na pewno nie zagrają: Bartłomiej Dreżewski(sprawy osobiste), Łukasz Grygylewicz (sprawy osobiste), Szymon Dudek (sprawy osobiste), wątpliwy jest także występ Dominika Smaruj (kontuzja). Do meczowej kadry powraca za to Leszek Wisz!

NOTECIANKA PO 3 PUNKTY!