Beniaminek na początek rozgrywek!

Beniaminek rozgrywek IV ligi Piast Złotniki Kujawskie będzie przeciwnikiem Naszego zespołu w meczu pierwszej kolejki sezonu 2019/2020. Zespół z Złotnik Kujawskich w poprzednim sezonie występował na szczeblu V ligi w której uplasował się na 2 miejscu z dorobkiem 60 punktów. W zespole Piasta przed sezonem doszło do kilku zmian personalnych. Najważniejszą z nich była zapewne zmiana trenera Daniela Osińskiego, który przeniósł się do Pomorzanina Toruń zastąpił Mariusz Modry były szkoleniowiec min. Gryfa Sicienko. Oprócz nowego trenera naszego dzisiejszego rywala wzmocnili min. Krystian Bleja (Sportis Łochowo) czy Mateusz Poraziński (Gryf Sicienko).

Zespół Notecianki Pakość do rozgrywek IV ligi przystąpi w nieco odmienionym składzie. Treningów z naszym zespołem nie wznowili: Marcin Skonieczka, Roger Babiarz, Batrosz Babiarz oraz Mikołaj Bednarek. W ich miejsce Nasz klub został wzmocniony czterema zawodnikami. Krystian i Arkadiusz Makowieccy to zawodnicy, którzy przyszli do Notecianki z Goplanii Inowrocław. Dominik Kowalski to wychowanek naszego zespołu, który ostatnie sezony reprezentował barwy Olimpii Grudziądz oraz Elany Toruń w której występował w Centralnej Lidze Juniorów. Ostatnim wzmocnieniem jest Mateusz Choromański, który jest obrońcą a ostatni sezon występował z Pomorzaninie Serocki.

Podczas przygotowań do startu rozgrywek nasz zespół rozegrał 3 sparingi. W pierwszym zremisował z Łokietkiem Brześć Kujawski 2-2 (Kala, Słowiński). Kolejny mecz to potyczka z Gopłem, która zakończyła się naszym zwycięstwem 5-2. (Kowalski x2, Wójcik, Mozgawa, samobójcza). W ostatnim spotkaniu natomiast pokonaliśmy beniaminka V ligi Dąb/Bosir Barcin 4-2 (Kala, Słowiński,Mozgawa, Sudoł).

Ostatni raz rywalizowaliśmy z Piastem Złotniki Kujawskie w sezonie 2016/2017 na szczeblu IV ligi. W dwóch meczach tych rozgrywek lepszy okazał się nasz zespół wygrywając odpowiednio 3-0 i 4-0. Dzisiejsze spotkanie rozegrane zostanie w Złotnikach Kujawskich. Początek zaplanowano na godzinę 16.00. Sędzią głównym spotkana będzie Pan Bartosz Kowalczyk

foto: pomorska.pl